26 липня 2023 року відповідно до листа МОН за участі міжнародних експертів відбулась перша зустріч, під час якої Ондін Буллот, генеральний директор та засновник Better Kids, презентувала управлінсько-методичний кейс застосунку. 



Партнерству з Міністерством освіти і науки України та фондом “Save the Children
З грою “Віздом: Світ емоцій” ваша дитина зможе легко керувати сильними емоціями, будувати дружні стосунки та впевнено досягати поставлених цілей. Навчальні ресурси та поради батькам, iнтерактивні цифрові ігр, гри з доповненою реальністю, медитацій, роздруківок




Хто має право забирати дитину з садка? Чи можуть батьки доручити це старшим дітям, і як у цьому випадку має діяти вихователь?

ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДИТИНУ?

У Законі України «Про дошкільну освіту» вказано, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності. А заклад дошкільної освіти створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

Отже, відповідальність за безпеку дитини під час її перебування у навчальному закладі несе сам заклад.

ХТО МОЖЕ ЗАБИРАТИ ДИТИНУ З САДКА  ОКРІМ БАТЬКІВ?

У Сімейному кодексі (ч.2 ст.151) йде мова про те, що батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Тому, за потреби, дитину з навчального закладу можуть забирати інші особи.

У цьому випадку батьки мають написати на ім'я директора відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з  закладу дошкільної освіти. На підставі цієї заяви керівник акладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ЗДО забирали інші особи.

ЧИ МОЖУТЬ ДИТИНУ ЗАБИРАТИ СТАРШІ БРАТ ЧИ СЕСТРА?

Згідно з ч.2 ст. 6 Сімейного кодексу:

- діти до 14 років вважаються малолітніми;

- діти від 14 до 18 років вважаються неповнолітніми та мають НЕПОВНУ цивільну дієздатність.

Цивільна дієздатність - це здатність особи своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.

У вихованні своїх молодших сестер та братів мають право брати участь

ТІЛЬКИ ПОВНОЛІТНІ ОСОБИ (ст. 259 Сімейного кодексу).

Отже, вихователь не має права відпустити дитину зі старшим братом чи сестрою, якщо вони неповнолітні. Забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.


Обов'язки батьків Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

- сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідного до вимог Базового компоненту дошкільної освіти;

- забезпечувати систематичне відвідування дитиною дошкільного навчального закладу;

- своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;

- слідкувати за станом здоров'я дитини та вчасно повідомляти персонал дошкільного навчального закладу про зміни у стані здоров'я дитини;

- не давати, не одягати дитині зайві предмети, які можуть зашкодити життю та здоров'ю дитини;

- не приносити продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей;

- приводити дитину добре вимитою, одягненою в чистий одяг (одяг повинен бути зручним, відповідати погодним та сезонним вимогам), підстриженими, з обрізаними нігтями;

 - дотримуватись встановленого розпорядку закладу;

 - забороняється забирати дітей з дошкільного навчального закладу батькам або особам, що їх замінюють, в нетверезому стані;

- своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;

- батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби;

 - приводячи дітей до дошкільного закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві, ввечері - вихователі зобов'язані передати дитину батькам; - відвідувати батьківські збори;

 - виконувати поради-рекомендації працівників закладу щодо виховання та навчання дітей;

 - дотримуватись правил дорожнього руху - бути прикладом для своїх дітей;

 - бути взаємоввічливими, дотримуватись морально-етичних норм у спілкуванні.   

Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:

1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу - до 7.45 та забирати - до 18.30.

 2. Приводити дитину в ЗДО в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

3. Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).

4. Своєчасно повідомляти вихователя про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО.

5. Вихователь зобов'язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб, нездужання, тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).

6. Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

7. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми дошкільного закладу вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.

8. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках доручення оформляється письмово.

 9. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

 

10. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).  

 Правила поведінки здобувачів освіти

    Закон України «Про дошкільну освіту»  Ст.27. Учасники освітнього процессу. Учасниками освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є:  діти дошкільного віку, вихованці, учні; педагогічні працівники: директори, заступники директора навчально-виховної (виховної) роботи, вихователі-методисти, вихователі, старші вихователі, асистенти вихователів, вчителі (усіх спеціальностей), вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи, соціальні педагоги, інструктори з праці, інструктори з фізкультури, інструктори слухового кабінету, музичні керівники, керівники гуртків, студій, секцій, інших форм гурткової роботи та інші спеціалісти; (Абзац третій статті 27 із змінами, внесеними згідно із Законом№ 2145-VIII від 05.09.2017) помічники вихователів та няні; (Абзац четвертий статті 27 із змінами, внесеними згідно із Законом№ 2145-VIII від 05.09.2017) медичні працівники;  батьки або особи, які їх замінюють; батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу; асистенти дітей з особливими освітніми потребами;       

    Статтю 27 доповнено новим абзацом згідно із Законом№ 2145-VIII від 05.09.2017) фізичні особи, які мають право здійснювати освітню діяльність у сфері дошкільної освіти. (Абзац дев'ятий статті 27 в редакції Закону№ 2145-VIII від 05.09.2017)                                                      

   Ст. 28. Права дитини у сфері дошкільної освіти Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією  України,Законом України "Про освіту", цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Дитина має гарантоване державою право на:       безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти;  безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;  захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;  безоплатне медичне обслуговування у закладах дошкільної освіти; (Абзац п'ятий частини другої статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом№ 2145-VIII від 05.09.2017) захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності; здоровий спосіб життя; діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти.


Download
Зміни-до постанови-про-карантин.pdf
Adobe Acrobat Document 66.4 KB